בלב גרנדה ספרד

בלב גרנדה שבספרד  15 – 22 ספטמבר 2019

Table1hebrewgranadaTable1hebrewgranadaearly
[הרשמה]

הריטריט החדש הזה יהייה חוויה מיוחדת ביותר במיוחד כאשר נטבול יחד בתרבות הפלמנקו  העשירה שבלב  העיר גרנדה שבספרד.  נצייר ונרשום את מראות סמטאות העיר המיוחדת הזו, ואת הנוף וגם את התנועות ואת התשוקה והתנועה  שבריקוד הפלמנקו.

granada3

פעילויות יומיומיות

סדר היום בריטריט הזה יהייה קצת שונה ממה שהכרתם עד היום בסדנאות שלנו
מיום שני עד שישי כולנו נשתתף  ב ״שעורי הקדמה לתרבות לפלמנקו״  בבית הספר  כרמן דה לאס קואווס(אורך שעור כשעה וחצי)
שעורים אלו יתנו לנו את קצב תרבות הפלמנקו הטבועה בספרד גם נקבל רקע וקצת הסטוריה על גרנדה  בדרך זו נוכל לקבל מידע בצורה שונה ומיוחדת מאשר של התבוננות בלבד (בשפה האנגלית, ויהייה תרגום לעברית למי שיתקשה)
לא צריך לדעת לרקוד פלמנקו  ולא צריך רקע אחר של ריקוד, אין צורך בשמלות או בגדים מיוחדים ואפילו לא נעלים עם עקבים ממוסמרים, נגיע עם ביגוד רגיל וכליל להרפתקאה זו.
השעורים האלו יתנו לנו בדרך לא קונבנציונאלית להכיר ולהבין את המקום בו אנחנו נמצאים, ובנוסף נוכל לצייר את הריקוד והתנועה תוך כדי השעורים,

CdelasCuevas

   משם, נטייל ונצייר בגרנדה. גרנדה ממוקמת למרגלות  הרכסים המערביים
של הרי סיירה נוואדה, בחלק הדרומי של ספרד באזור המכונה: אנדלוסיה  עם ההנוף עוצר הנשינמה
. יש דוגמאות נהדרות של אדריכלות מימי הביניים מן הכיבוש המורי כגון האלהמברה. בתים לבנים עם טיח לבן וגגות הרעפים האדומים שלהם מסרטטים קוים עדינים בין הנתיבים הצרים ורחובות העיר שמגלה לנו קסם ספרדית אותנטי.

PANO

אין מצב שלא קורה משהו מרגש בגרנדה ביום או בלילה וכך,  בערבים תהיה לנו הזדמנות ללכת לראות כמה הופעות פלמנקו שונות שבהן נצפה וגם נקח איתנו את ספרי הסקיצות לרישומי פלמנקו מהירים תוך כדי מופע..

granadaclub

 מטבע הריטריט הזה  נעבוד יותר על קלילות ומהירות העבודה , נקלוט את התנועה והקצב  של החוויה.
זה יוכל לעזור לנו גם להירגע ולשדרג את היכולת שלנו להסתכל מהר ולהבין מה שאנחנו רואים.
,  כדי להתאקלם עם  אופיו הכללי של המקום יהיה כנראה הרבה יותר קל לנו לעבוד עם ערכות ציור קלות יותר   ציור כמו צבעי מים, ולא שמן כבד או אקריליק

2016-07-21 13.16.16

במהלך השבוע שלנו בגרנדה אנחנו נצייר  ונצור הרבה סקיצות ועבודות קטנות, שיתנו לנו הרבה מידע, כדי שנוכל לקחת בחזרה אל הסטודיו  וליצור ציורים גדולים ומורכבים יותר. אנו בטוחים כי  שגרנדה תתן לכם  השראה מלאה ליצירות רבות.

האלהמברה
נבנה מ 1238 עד
1391, Alhambra


זו אנדרטה מוסלמית יפיפיה ויחודית.
וגם המבנה הזה הוא אחד מפלאי העולם .בעל מוטיבים מוריים המעטרים כמעט כל שטח של הארמון שיתן לנו השראה של עיצוב, אסטיקה, וצבעוניות

alhambra

הגנים מטופחים להפליא ומלאים בצמחים ובפרחים אקזוטיים שמעניקים לנו השראה רבה
. בביקור שלנו תהיה הזדמנות לראות ממקור ראשון איך משולבים עיצובים ותרבות זו. חשוב  לנו כאמנים לראות את הקישור הזה ליצור את כל הקשרים החיוניים האלה

ציור ספארי
ArtisTTable סדנה מקורית של
 Drawing Safari
ArtisTTable סדנה מקורית של
הסדנא הזו, ״ציורי הספארי״ הזה אנחנו נלך ונטייל ברחובות הישנים של גרנדה. נמצא את היופי של הבלתי צפוי ואולי  לא  נהייה מופתעים שמוצאים כל כך הרבה השראה במקום הזה. במהלך הספארי שלנו אנחנו הולכים 2-5 דקות ואז אנחנו לצייר במשך 2 דקות וממשיכים ללכת. זוהי דרך מצוינת להכיר ולאהוב את הסביבה. כפי שאתם לומדים להסתכל מהר ולצייר מהר תמצאו כי לא רק את כישורי הציור שלכם, אבל גם איכות הההתבוננות יתחדדו.

מוזה & שמישות  Muse & Usability

סדנא/תרגיל מקורי ויחודי מבית שולחן האמנים ״מוזה והשימוש בה״ (בתרגום חופשי)  סדנא זו תתן לכם את הכלים למצוא מקורות השראה חדשים מתוך מהיצירה שלכם עצמכם . תוכלו גם להבין ולגלות את האפשרויות האין סופיות  למצא השראה בכל עינין.

ציוד  אמנות
כל אחד יביא איתו את הציוד שמתאים לו. מכיוון שאנחנו נהייה בתנועה רבה במהלך השבוע,  לא מומלץ להביא בדים דגולים או צבעים כבדיים .
אם אתם מעוניינים, אנחנו יכולים להרכיב (תמורת תשלום נןסף ללא עמלה) לכם חבילות ציוד אמנות עם צבעי מים. צור קשר לקבלת פרטים.

מה כלול במחיר

דירה בלב גרנדה•
חדר משותף (2 אנשים) עם שרותים ומקלחת צמודה•
ארוחת בוקר בדירה
ארוחות צהריים
ארוחות ערב לארבע ערבים
מבוא לשיעור פלמנקו בבית הספר
Escuela Carmen de Las Cuevas-
כניסה למופע פלמנקו
הסעה מתחנה מרכזית בגרנדה עד למגורים
ArtisTTable תיק יד של
עיפרון רך, מחדד, מחק וספר סקיצות
הסדנא Muse & Usability
הדרכה אישית / הדגמות / תמיכה
חויה שלא תשכח לעולם

מה לא כלול במחיר

 אלכוהול
ארוחות במסעדה על פי בחירתכם שלושה ערבים
טיסות
נסיעות ברכבת או באוטובוס או מוניות
ציוד אמנות

מגורים

אנחנו נשהה בדירות שבעלותם של  בית הספר לפלמנקו כרמן דה לאס קואווס
Carmen de las Cuevas
שנמצאות בלב העיר גרנדה. מהדירות שלנו תהיה גישה מהירה וקלה בהליכה לבית הספר ולעיר עצמה.
החדרים  בדירות פשוטים יחסית אך יש כל מה שצריך לשבוע הזמיוחד הזה. בכל חדר יש מקלחת ושרותים, ובכל דירה יש  מטבח מלא , סלון, ומקום לשבת ולהרגע מהיום העמוס
אמנם עלינו לחלק את החדר עם עוד אדם, אך הריטריט הזה  כל כך מיוחד, שעובדה זו רק תגביר את החויה של כולנו.

איך מגיעים ללב גרנדה

travelgranada אם מגיעם מהארץ, אפשר לטוס לגרנדה עצמה שם יש שדה תעופה קטן, אך לפי הניסיון שלנו, הטוב ביותר הוא לטוס למדריד או למלגה ומשם לקחת אוטובוס עד גרנדה מרכז,(תחנת האוטובוסים) ושם  אחנו נאסוף אתכם לבתים .
.

Spain_map

 כבר מתרגשים לפגוש אתכם

אנחנו, שולחן האמנים תמיד מחפשים מקומות חדשים אשר יציתו יצירתיות בדרכים חדשות והפעם ליבה של העיר הספרדית גרנדה הוא המקום לזה.
אנו נעזור לכם לטפח את כושר ההתבוננות ואת המעשיות האמנותית , כך שהיא תצמח ותגדל.
במהלך השבוע שלנו בגרנדה, מלבד שננסה לתפוס כל פינה ולהכיר  את העיר המקסימה ומלאת תרבות והיסטורה  הזו  וגם את המחווה ואת הטעם של הפלמנקו, נעבוד ונתרכז  כמובן גם על עקרונות הקומפוזיציה, פרספקטיבה איזון, צבע, מרקם כתמים קווים רגישות בקו ומשיכות המכחול. אנחנו שואפים שהשבוע הזה וההרפתקאה האמנותית שלכם  תהייה עשיריה, מלאה ומיוחדת .

taliroyce5

טלי ורויס הציגו את הגרסה המיוחדת של סדנאות האמנות שלהם בארצות רבות ברחבי העולם מאז 2007. ההבעה האישית וגילוי היצירתיות בלב כל משתתף היא תמיד המיקוד שלהם.

גם טלי וגם רויס הם אמנים מקצועיים שהאמנות היא העיסוק היומיומי שלהם .